вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia drewniane błyskawicznie się psują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się zacząć od poprawnego i starannego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy efekt finalny własnych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji i dekoracji płotów z drewna istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Jak asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten gatunek płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji wobec tego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий